dni do wakacji!

Odliczanie do wakacji 2018 Odliczanie do wakacji 2018
Marta Marcinkowska wraz ze swoimi pieskami

Kilka słów o mnie

Hej!
Mam na imię Marta, jestem wegetarianką i studentką pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale najważniejsze: pozytywnie zakręconą posiadaczką dwóch psów (i dwóch kotów swoją drogą)! Fido ma 7 lat i jest labradorem. Razem stawialiśmy pierwsze poważne kroki w świecie psich sportów! Jest jedynym labradorem biegającym agility na zawodach w Polsce. Dzięki niemu postanowiłam zagłębić się w świat psów i ich szalonych właścicieli.

Niecałe trzy lata temu do naszego stada dołączyła suczka rasy border collie - Merci. Razem tworzymy idealne trio, dużo podróżujemy i spełniamy swoje marzenia. Przeżyliśmy wspólnie masę przygód i poznaliśmy wspaniałych ludzi z którymi dzielimy pasję i którzy są przy nas do dnia dzisiejszego. Niesamowite jest w jak wielu miejscach razem byliśmy, w ilu jeziorach pływaliśmy i ile szczytów udało nam się zdobyć! Dwukrotnie tez reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Największe sukcesy

Są moimi przyjaciółmi i swoimi radosnymi mordkami dają mi dużo siły do walki każdego dnia. Udało nam się zdobyć kilka sukcesów w agility.

Fido - klasa wyszkolenia A2:

2 miejsce w jumpingu zero na II Zawodach z cyklu Bursztynowego psa w Gdyni - 21.06.2014
1 miejsce w agility zero na II Zawodach z cyklu Bursztynowego psa w Gdyni - 22.06.2014
2 miejsce w jumpingu(I) zero na II Zawodach Bursztynowego Psa w Gdyni - 22.06.2014
1 miejsce w jumpingu(II) zero na II Zawodach Bursztynowego Psa w Gdyni - 22.06.2014
3 miejsce w egzaminie A1 na Baltic Open Agility w Sopocie - 22.08.2015
3 miejsce w egzaminie A1 Na Zawodach Bursztynowego Psa w Gdyni - 18.10.2015
3 miejsce w całym cyklu Bursztynowego psa za rok 2015
1/32 miejsce w egzaminie A1 na Zawodach w Jarużynie i awans do A2 - 22.11.2015
3 miejsce w klasyfikacji łącznej: agility + jumping open na Bursztynowym Psie w Gdyni - 18.06.2016
2 miejsce w klasyfikacji łącznej agility + jumping open na Baltic Open Agility - 21.08.2016
2 miejsce egzamin A2 na zawodach Elita Agility w Jarużynie - 15.01.2017

Merci - klasa wyszkolenia A1 (dopiero zaczynamy naszą przygodę):

1 miejsce w Agility Zero na Zawodach z cyklu Bursztynowego psa - 18.06.2016


Z psem na wakacje

Jak ważne są dla mnie psy?

Podobno życie nie kręci się wokół psów, chociaż moje zdecydowanie tak! To one całkowicie zdeterminowały mój światopogląd i wartości którymi kieruję się na co dzień. Codziennie uczę się od nich pokory i cierpliwości, wierności i dobrej energii którą staram się dzielić z innymi! Dzięki psom poznałam moich wspaniałych przyjaciół, z którymi wyjeżdżam na zawody i dzielę radość z życia! Co poza tym?

Praca z dziećmi

Uwielbiam dzieci i z nimi chciałabym po części wiązać swoją przyszłość. Byłam wychowawcą na koloniach dla dzieci z ośrodków opiekuńczo wychowawczych. Dużo zyskałam i wiele nauczyłam się podczas tego wyjazdu, dlatego zdecydowałam się iść na studia: pedagogika specjalna o specjalności resocjalizacja na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, aby móc pracować w Domu Dziecka i choć częściowo oddać się tym dzieciom.

Jestem też Animatorem Czasu Wolnego i wolne chwile spędzam dobrze bawiąc się z dziećmi, organizując im czas na urodzinach, malując buźki, czy skręcając pieski z balonów! Ukończyłam tez Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który był niezwykle interesujący. W torebce zawsze noszę rękawiczki i nie zawaham się ich użyć kiedy to konieczne. Jeśli to możliwe angażuję się we wszelkie wolontariaty, a w zeszłym roku dołączyłam do akcji Szlachetnej paczki i wraz z przyjaciółmi przygotowałam paczkę dla rodziny Pani Beaty.

To właśnie cała ja!

Głowę mam wciąż pełną pomysłów.
Chciałabym podjąć kolejny kierunek studiów jednocześnie rozwijając się bardziej w kategoriach psich sportów. Oprócz startów w zawodach kilka/kilkanaście razy w roku biorę udział w seminariach/treningach agility prowadzonych przez utytułowanych na Mistrzostwach Świata zawodników z Polski i zza granicy! Staram się wykorzystać maksymalnie każdy dzień i docenić każdą chwilę!

Jestem zwolenniczką aktywnego wypoczynku. W dzieciństwie wielokrotnie jeździłam do Rynu i może dlatego darzę to miejsce ogromnym sentymentem. Uwielbiam spływy kajakowe, piesze wycieczki górskie, wodne aktywności, jazdę konną, snowboard i podróże małe i duże! Często rezygnuje z wyjazdów w ciepłe kraje, na rzecz domków w lesie, psów, sierści, błotka i radosnego pląsania wśród przyjaciół.

Poza tym interesuję się fotografią, lecz brakuje mi czasu żeby bardziej rozwinąć się w tym kierunku, a gram także na gitarze! Każdy kto mnie zna wie, że głowę mam pełną szalonych pomysłów, jedynym ograniczeniem jest czas, którego wciąż mi brakuje. Dlatego też wykorzystuję życie na sto procent nie wybiegając zbyt wiele w przyszłość, liczy się tu i teraz.. każdy dzień.

„Umieć wykorzystać czas, to jest szczęście”

Top